fbpx
HomeGenelKaravan Fiyatları

Karavan Fiyatları

HANGİ KARAVANI ALMALIYIM?

 

Çekme karavan mı?, Motokaravan mı? Hangi karavanı almalıyım? Karavancılığa yeni başlayanların aklına takılan ilk sorular genelde böyledir. Bu sorunun cevabını bulabilmeniz için öncelikli olarak bazı başka sorulara cevap vermemiz gerekecek.

 

  • Karavanda ne kadar zaman geçireceğiz? Kısa süreli mi? Hafta sonları şehre yakın bir yerde kamp mı yapmak istiyoruz? Yada yazın bir yere yerleşelim hafta içi kamp alanından işe gidip gelirim mi diyorsunuz? O halde çekme karavan sizin için daha uygun bir seçenek olabilir.
  • Uzun yollar, zorlu koşullar benim yaşam stilim diyorsanız, hızlıca toparlanıp yerimi değiştirmek isterim, tam zamanlı bile yaşayabilirim diyorsanız, motokaravan lar sizin için daha uygun bir seçenek olabilir.

Kendilerine göre hepsinin avantajları ve dezavantajları mevcut.

 

KARAVAN FİYATLARI

 

Kendimize uygun bir karavan bulduk ve sıra geldi fiyatlara. Çekme karavan fiyatları, motokaravan fiyatları, sıfır veya ikinci el hangisini almalıyım? Bir araç alıp karavan dönüşümü yaptırmak istiyorum diyebilirsiniz veya hazır bir karavanda alabilirsiniz. Peki fiyatlar neden bu kadar farklı? Karavan üretici, karavan yapan firmalar, onlara nasıl güvenebiliriz?

 

Karavan fiyatları kullanılan ürünlerin ve işçiliğin kalitesi ile doğru orantılıdır. Unutmayın piyasa fiyatının çok altında olan bir ürünün mutlaka bir eksiği vardır. Ya işçilik kalitesinden ödün verilecektir yada kullanılan yalıtımdan, kablonun kalitesinden, ağacın kalınlığından, menteşenin kalitesinden bir şekilde bunun size bir maliyeti olacaktır. Bu sebeple ucuz etin yahnisi yavan olur düsturu ile devam ediyoruz.

 

Temel olarak yukarıdaki etkiler devre dışı bırakıldığında bir karavanda fiyatlandırmayı etkileyen başlıca unsurlar, karavan mobilyası, ısıtma sistemleri, yalıtım, elektrik – elektronik sistemler,  tuvalet, mutfak eşyaları. Örnek olarak ; küçük bir dizel ortam ısıtıcısı ve hermetik şofben kullanılarak ısıtma sistemini 450€ gibi bir fiyata çözebiliyorken, daha profesyonel ve konforu arayanlar için LPG Truma Combi kullanarak fiyat 1300€ a da çıkabilir. Tabi k burada beklentiler ve bütçe devreye girer. Yine portatif bir tuvalet 100€ iken kasetli tuvaletlerin fiyatları 800€ ları bulabilir. Bunun gibi bir çok kalemde alternatif seçenekler ile bütçenize göre bir karavan oluşturabilirsiniz.

 

Aşağıdaki linkte; karavan yapılandırıcısı ile opsiyonlarınızı seçebilir ve bütçenize göre karavanınızı oluşturabilirsiniz

 

Fiyat Al

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Para Birimini Seç
EUREuro
  • No products in the cart.
Choose your category menu in Lorada Theme Options -> Header -> Menu -> Mobile Category Menu.