fbpx
HomeGenelÇATI ÇADIRLARI VE EKLERİ

ÇATI ÇADIRLARI VE EKLERİ

Çatı çadırları ve ek binalar, çocuklarınız veya ekstra bir aile konuğu için size ilave yatak alanları ve konaklama seçeneği sunar. Kampçı olmayan bazı insanlar, araçlarını dönüştürmek için bu tür çadırları kullanabilir ve onlara geceleme ve kamp maceraları için kapasite sağlar.

Çatı çadırı, İtalyan üretici ‘Autohome’ tarafından İtalya’da icat edildiği 1958 yılına kadar uzanıyor. Autohome, mevcut yelpazesinde elliden fazla modelle çatı çadırları ve aksesuarlarının pazar liderlerinden biridir.

Çatı çadırları, Unimog veya benzeri bir keşif aracının daha pahalı seçeneğini kullanmalarına gerek kalmadan, bu ürünleri keşif 4×4’lerine kolayca kurabilen kara kâşifleri arasında popülerdir. Bununla birlikte, bu çadırlar artık eğlence ve seyahat amaçlı çeşitli farklı araç sahipleri tarafından daha popüler hale geliyor. Campervan çatı çadırları, daha küçük araç sahiplerine konaklama konusunda daha fazla seçenek sunuyor ve yer çadırları kurma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Bazı çatı çadırları belirli araçlara özeldir, ancak çoğu neredeyse her araca takılabilir. Autohome, cabriolet modelleri hariç herhangi bir araç için bir çatı çadırı yerleştirmek için tavan rafları sağlayabileceklerini iddia ediyor.Çatı çadırları, hepsi farklı özelliklere ve farklı seyahat / sefer türleri için uygunluğa sahip çok çeşitli şekil, malzeme ve stillerde gelir. Çatı çadırları genellikle ‘klasik’ veya ‘açılır’ tip olarak sınıflandırılır.

KLASİK ÇATI ÜSTÜ ÇADIR

Bu tür çatı çadırları, kontrplaktan yapılmış sağlam bir taban plakası veya iki menteşeli taban plakalı kompozit bir malzemeden yapılmıştır. Merdivenin çekilmesi, çadırın çerçevesini dikmek için taban plakalarının sandviçini açar.

Klasik çatı çadırlarında genellikle uyumak için entegre köpük şilteler bulunur. Model ve araca bağlı olarak, bu tip çatı çadırları, aracın yanına, arkasına veya önüne veya daha büyük çatı çadırları için aracın tüm uzunluğu boyunca açılacak şekilde konumlandırılabilir. Çadırlar genellikle önde ve arkada açıklıklar ile yapılandırılır ve iyi havalandırma için yanlarda büyük pencereler bulunur.

POP-UP ÇATI ÇADIRI

Bunlar genellikle, konaklama biriminizi oluşturmak için açılan bir alt ve üst bölüme sahip fiberglastan yapılmıştır. Duvarlar, yüksek performanslı yoğuşma önleyici malzemelerden yapılmıştır ve modele bağlı olarak farklı açıklıklara sahiptir. Bazılarında meşalenizi veya gece yarısı atıştırmalıklarınızı barındırmak için cepler ve saklama alanları bulunur!

Klasik çatı çadırında olduğu gibi, kapalı olduğunda genellikle çadırın altında bir miktar depolama alanı bulunur. Ayrıca kano, sörf tahtaları ve benzerlerini taşımak için bazı açılır çadırlara raflar da takabilirsiniz. Pop-up çadırların boyutları genellikle aracın genişliğiyle sınırlıdır, bu, klasik tip çatı çadırlarına kıyasla bir dezavantajdır.

EKLER

Konaklama, değiştirme, mutfak veya diğer kullanımlar için olsun, daha fazla alan sağlamak için çatı çadırlarına veya bir aracın diğer parçalarına uyan çeşitli farklı tipte ekler vardır.

 

HANGİ ÇATI ÇADIRI

Bu, aşağıdakiler gibi birçok faktöre bağlıdır:

  • Gerekli konaklama boyutu
  • Ereksiyon hızı
  • Kamp koşulları, yani sıcak, yağmur, soğuk
  • Bütçe
  • Araç cinsi
  • Çadır ekleri

Farklı bütçelere ve performans / yaşam tarzı gereksinimlerine uyacak birçok farklı modele sahip bu tür çadırların birçok üreticisi vardır. Belirli bir çatı çadırı satın almaya karar vermeden önce yukarıdakilerin tümünü dikkatlice değerlendirmenizi öneririz.

Bu tür çadırları görmenin iyi bir yolu, yıl boyunca üreticilerin ürünlerini sergilediği birçok kamp ve açık hava sergisinden birine katılmaktır.

Ayrıca birçok küçük araca sığacak bir çatı çadırı da edinebilirsiniz, böylece bu tür kampın keyfini çıkarmak için bir Land Rover veya kamp aracına sahip olmanız gerekmez.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Para Birimini Seç
EUREuro
  • No products in the cart.
Choose your category menu in Lorada Theme Options -> Header -> Menu -> Mobile Category Menu.